Malý kotel s vysokou účinností – to je H815-A od OPOP!

Malý kotel s vysokou účinností – to je  H815-A od OPOP!Vytápění tuhými palivy se po mnoha letech opět vrací do módy a roli v tom hrají především ekonomické faktory. Díky moderním technologiím už není nutné topit drahým plynem nebo elektřinou jen proto, abychom si starost o teplo v domácnosti co nejvíce usnadnili. Moderní kotle umí být čisté, nenáročné na čas i údržbu a především se vejdou i tam, kde byste to nečekali. Jsou plnohodnotným domácím vytápěním, žádným kompromisem mezi velikostí a účinností! Nejnovější automatický kotel H815-A od OPOP je toho důkazem.

Malé rozměry a kompaktní půdorys nenáročný na místo jsou charakteristickými znaky všech kotlů od české společnosti OPOP. Jejich nejnovější model H815-A dovedl tuto vizi k dokonalosti. Zatímco jeho předchůdce jen tak tak prošel dveřmi o šířce 60 cm, maximální šířka tohoto benjamínka činí 454 mm, výška pak pouhých 969 mm.

 

Co všechno umí nejmenší automatický kotel na trhu?

Nic menšího a kompaktnějšího zkrátka na našem trhu nenajdete. A jaké výhody ještě přináší?

  • Především je to vysoká účinnost až 93%, která šetří váš čas i náklady za palivo.
  • Odebírá vždy optimální množství topiva díky ekvitermnímu řízení na základě venkovní teploty.
  • Vše je plně automatické, takže vy se musíte jen 2-3x týdně postarat o doplnění paliva do násypky.
  • Kotel H815-A můžete pohodlně ovládat na dálku přes GSM modul, pokojový termostat nebo přímo přes internet a to klidně z opačného konce republiky. Z dovolené se tak už nikdy nebudete vracet do studeného bytu.
  • Byl navrhován s důrazem na oceňovaný eko-design umožňující mu využívat mnohdy štědré nabídky Kotlíkových dotací na jeho instalaci a pořízení.
  • Ovládání je řešeno skrze praktický displej s intuitivní nápovědou, takže plnohodnotné řízení teploty a další funkcí si brzy osvojí opravdu každý.

Automatický kotel na tuhá paliva H815-A patří do rodiny kotlů, které vaši přítomnost v domácnosti vůbec nevyžadují. Dají se totiž ovládat odkudkoliv. Sami si pak odměří tu nejlepší dávku paliva a uzpůsobí jeho spalování tak, aby byla účinnost vytápění maximální a nutný objem topiva se přitom zredukoval na tu nejmenší možnou míru. Minimalizovány jsou i emise, takže se nemusíte bát negativních reakcí sousedů – to totiž podle kouře ani zápachu jednoduše nepoznají, že topíte uhlím. A bát se nemusíte ani obávané návštěvy kotlíkových hlídek.

Všechny modely kotlů na uhlí od OPOP od H824-A, H835-A a H845-A až po nejmladšího benjamínka H815-A bude možné používat i po zpřísnění podmínek v roce 2022. změny legislativy se vás proto nijak nedotknou a navíc ještě ušetříte.

Vytápění automatickými kotli na tuhá paliva totiž dokáže oproti účtům za plyn či elektřinu ušetřit až 70% nákladů a to při zachování téměř stejného komfortu a nenáročnosti údržby. S vychytávkami, mezi které patří automatické odpopelnění nebo čištění téměř nepoznáte, že doma takový kotel máte.

Kotlíkové dotace v roce 2017

Díky praktickému a funkčnímu eko-designu mohou automatické kotle od OPOP čerpat štědré Kotlíkové dotace až do výše 80% nákladů na jejich pořízení a odborné zapojení. Dotace budou v řadě krajů ČR vypsány opět v prvním a druhém čtvrtletí tohoto roku a nemusíte se bát, že by se na vás nedostalo.

Podle informací z Evropské unie by měl celý program bez problémů běžet minimálně do roku 2020 a počítá s výměnou až 100 000 kotlů. U nás bylo zatím vyměněno pouhých 800 zařízení, takže šance jsou stále dobré. Navíc si lze tuto výměnu nechat proplatit i zpětně a nový kotel tedy pořídit hned. Jen nesmíte zapomenout ten starý dobře nafotit včetně zapojení a fotografie dobře uschovat.

Ve firmě OPOP jsou v té oblasti odborníky a ochotně vám poradí se vším, co je třeba. Nakupovat kotel od specialistů se proto rozhodně vyplatí.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*