Konec se zamotanými prodlužovacími kabely

Konec se zamotanými prodlužovacími kabelyIdeálním pomocníkem při práci na zahradě je prodlužovací kabel na bubnu. Snadnou manipulací můžete odmotat z bubnu potřebnou délku kabelu a to až třeba do délky 50 metrů. Asi každý zahradník měl někdy na bubnu zapojeno více zařízení a setkal se situací, kdy se mu při odmotávání kabelu zamotaly všechny ostatní kabely od připojených zařízení. Bubny s pevným středem vám vzniklé nepříjemnosti vyřeší.

zahrada – kopie

Klasický buben funguje tak, že se při odmotávání (nebo namotávání) kabelu točí celý naviják, včetně zásuvek na jeho středu. Pokud tedy máte připojené na bubnu nějaké zařízení, točí se i jejich přívody a následně se zamotávají. Řešením je vždy všechny zařízení odpojit, kabel na navijáku odmotat a zařízení pak zase připojit. Kdo si chce ušetřit čas a nemyslet na tyto podstatné maličkosti, může využít buben s pevným středem.

buben1Tento buben funguje tak, že se při odmotávání kabelu střed se zásuvkami nehýbe a zůstává ve stejné poloze. Připojená zařízení tak nemusíte odpojovat a kabel můžete pohodlně odmotávat (namotávat). Tento typ bubnu nabízí až o 75 % lepší manipulaci než klasické bubny.

Značka EMOS nabízí dvě délky těchto chytrých bubnů – 25 m a 50 m. Oba mají PVC izolaci, krytí IP20 a tepelnou pojistku, která zajistí, že se při přehřátí kabelu buben ihned odpojí ze sítě. Průřez vodiče 1,5 mm2 H05VV-F3G zajišťuje zatížení navinutého kabelu 4,35 A max./1 000 W a zatížení rozvinutého kabelu 13 A max./3000 W. Můžete tak připojit zařízení o celkovém příkonu až 3 000 W. Vždy doporučujeme kabel plně rozvinout, předejdete tak aktivování tepelné pojistky.

buben2A co je to tepelná pojistka? Tepelná pojistka zabraňuje přehřátí kabelu. Ať je kabel rozvinutý plně nebo jen z části, může se stát, že dojde k jeho přehřátí. Tepelná pojistka slouží k tomu, že jakmile dojde k tomuto jevu, buben odpojí připojené spotřebiče ze sítě a nedojde tak k jejich poškození. Jakmile buben vychladne, tepelná pojistka se deaktivuje a připojení se opět obnoví. Touto funkcí je vybavený každý dobrý buben, stejně tak jako dětskými clonkami.

Pod značku EMOS najdete ucelenou nabídku bubnů, prodlužovacích kabelů a dalších kabelů včetně přepěťových ochran. Ze sortimentu bubnů nabízí bubny klasické, s pevným středem nebo s jednou zásuvkou na konci kabelu. Materiál kabelů může být PVC nebo guma. Uplatnění prodlužovacích kabelů najdete nejenom na zahradě, ale také ve vaší dílně nebo domácnosti.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*