Jak vybrat bazén na zahradu?

Jak vybrat bazén na zahradu?Free-Photos / Pixabay" />Léto a slunné počasí láká každého člověka k vodě, o tom není žádných pochyb. Jestliže zrovna nepatříte mezi příznivce přeplněných bazénových komplexů nebo zelených rybníků, pak nezoufejte. Investujte do vlastního bazénu. Vzhledem k tomu, že trh je s tímto sortimentem opravdu bohatý, na své si přijde doopravdy každý.

Provedení zahradního bazénu

Vaším odrazovým můstkem by se mělo stát vyhotovení bazénu. Narazit totiž můžete na tři poměrně oblíbené varianty.

Tou první jsou určitě bazény nadzemní. Ty vynikají svou nižší pořizovací cenou, snadnou montáží a lehkou konstrukcí. Jejich hlavním stavebním materiálem je plast nebo speciální vyztužená fólie. Mnohdy nechybí ani kovová konstrukce dle konkrétního modelu zahradního bazénu. Počítat samozřejmě musíte s tím, že nadzemní bazény nejsou zrovna dvakrát odolné.

Druhou variantou jsou bazény zapuštěné, které vás ohromí nejenom tvarovými možnostmi a velikostí. Bude to i celková estetika, dlouhověkost v závislosti na stavebním materiálu a možnost dobře si zaplavat. Počítat však musíte s tím, že za tyto bazény zaplatíte řádově desítky tisíc korun.

Spojením dvou výše popisovaných variant vznikly polozapuštěné bazény, jež jsou takovým kompromisem, a to vlastně ve všech ohledech. Od bytelnosti až po cenu. Své pevné místo nachází hlavně ve svahu.

Nezapomeňte na příslušenství

Při přemýšlení o tom, do jakého zahradního bazénu budete investovat berte v potaz také fakt, že zapotřebí bude dokoupit i další nezbytné příslušenství, jež se podepíše hlavně na vašem celkovém komfortu. Jsou to například solární panely vhodné pro ohřev vody, ale i praktické zastřešení. U zapuštěné verze v zemi vás nemine ani vymýšlení terénu kolem.

Výsledek na sebe však nenechá dlouho čekat a vy budete spokojeni s maximálním osvěžením v letní sezóně.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*