Jak odhlučnit dům? Vyzkoušejte rady profesionálů

Jak odhlučnit dům? Vyzkoušejte rady profesionálůJednou z věcí, kterou si mnoho lidí od vlastního rodinného domu slibuje, je větší soukromí a klid. Bydlení v bytech je totiž často spojeno s problémem, že slyšíte i to, co byste slyšet nechtěli. Někdy si dokonce můžete připadat, že se svými sousedy snad sdílíte tentýž byt. Rodinné domy tento problém samozřejmě nepostihuje, ale i tak vás může potrápit nadměrný hluk, nejčastěji z přilehlé ulice či zahrady sousedního domu. Jistě se nechcete v sobotu probudit v sedm hodin ráno jen proto, že váš soused zrovna dostal nápad posekat trávu. Máme pro vás proto několik tipů a nápadů, jak váš dům lépe odhlučnit.

Kvalitní okna a dveře vás mohou ochránit

Jedním ze základních prostředků, který hluk přicházející zvenčí výrazně sníží, jsou kvalitní okna a dveře. U oken by měla být samozřejmostí okna se speciálními izolačními dvojskly. Při výběru oken vždy věnujte pozornost tak zvanému indexu vzduchové neprůzvučnosti. Zatímco u klasických oken je tento index okolo třiceti decibelů, u specializovaných skel je jeho hodnota téměř dvojnásobná. Navíc se k vyplnění prostoru mezi oběma skly používá speciální plyn, který hluk také pohlcuje. Podobně existují i speciálně upravené venkovní dveře, které vás ochrání nejen před případnými zloději, ale také před hlukem.

Fasáda z celulózových vláken

S odhlučněním domu může velmi výrazně pomoci také vhodně zvolená fasáda. V současnosti jsou nejdoporučovanějším materiálem celulózová vlákna s přísadou boritých solí. Výhodou této fasády jsou nejen její protihlukové vlastností, ale také odolnost vůči nejrůznějším plísním a proti požáru. Zároveň je aplikace tohoto materiálu velmi snadná a rychlá, většinou se provádí nástřikem za mokra. Nemusíte se bát ani estetické stránky, fasády z celulózových vláken se nabízejí v mnoha různých barevných odstínech. Další možnost představuje nejrůznější zaizolování původní fasády, například kamennou vlnou, které má kromě protihlukových vlastností i výborné izolační schopnosti tepelné.

Využijte předzahrádku

Pokud máte před svým domem malou předzahrádku, dá se k odhlučnění využít i ona. Stačí místo klasických květin předzahrádku osázet jehličnatými stromky. Hustě vysázené túje, smrky či další jehličnany mají totiž skvělé zvukově-izolační vlastnosti.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*