Jak nejlépe zabezpečit dům či byt proti zlodějům?

Jak nejlépe zabezpečit dům či byt proti zlodějům?Možná i vy patříte mezi skupinu lidí, která pokaždé, když musí opustit svůj byt či dům, pociťuje určité obavy, že v době vaší nepřítomnosti ho mohou navštívit zloději. Naštěstí nám dnešní moderní doba přináší řadu možností, jak naše domácnosti před případnými nezvanými návštěvníky účinně ochránit. Prevence je vždy nejlepší způsob ochrany, pojďme se podívat na některé možnosti.

Necháme stranou samozřejmá doporučení v podobě zavřených oken, zajištění vybírání pošty či nechlubení se tím, že jedete pryč na všech sociálních sítích, které používáte. Z hlediska vizuálních preventivních opatření, zejména pokud bydlíte v novém moderním domě či bytě, může být automatické nastavení rozsvícení a zhasnutí světel v určitou dobu či automatické stahování a vytahování okenních rolet. Na první pohled to tak bude při pohledu zvenku vypadat, že jste stále doma.

Alarmy

Zejména majitelé rodinných domů rádi využívají elektronické zabezpečení svého domu v podobě alarmů. Jedná se většinou o centrální jednotku, která je ukrytá na bezpečném místě, na kterou jsou následně napojeny detektory sledující dění v různých prostorech. V případě problému pak majitel obdrží od centrální jednotky informaci, dnes většinou v souvislosti s aplikací, kterou musí mít nainstalovanou ve svém mobilním telefonu. Elektronické zabezpečení dnes navíc umožňuje současně také protipožární ochranu a je  možné ho rovněž integrovat do systému „smart home“.

Kamerové systémy

Čím dál větší oblibě se těší také kamerové systémy, které jsou vybaveny i možnost nočního vidění či schopností měnit úhel pohledu. V současné době existuje velké množství typů kamer, které umožňují velmi kvalitní záznam, a záleží pouze na majiteli, zda se rozhodne kamery umístit viditelným či spíše skrytým způsobem.

Mechanické překážky

V neposlední řadě samozřejmě platí co nejvíce případným zlodějům ztížit jejich vstup do domu či bytu prostřednictvím kvalitních oken a dveří s bezpečnostními zámky či fóliemi, dobře zabezpečit balkony, terasy, garáž a další místa, které zloději ke vstupu nejčastěji využívají.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*