Při stavbě nepodceňujte vhodné vodovodní a kanalizační potrubí

Při stavbě nepodceňujte vhodné vodovodní a kanalizační potrubíVýstavba rodinného domu, popřípadě jeho samotná modernizace a rekonstrukce blízkého okolí vyžadují jisté pracovní úkony. V rámci nich je často zapotřebí nahradit staré rozvody vody novými. To samé platí také pro kanalizační přípojku. Pakliže vás něco takového čeká prozradíme vám, jaké máte možnosti. Ať už jde o vodovodní potrubí nebo kanalizační potrubí.

Volba kanalizačního potrubí

Když začnete kanalizačním potrubím, měli byste vědět, že pro něj existují speciální dílce k tomu určené. Typickým příkladem je KG potrubí, které na první pohled poznáte podle jeho oranžové barvy. Dostupné je v několika průměrech podle toho, kde je využíváno a co definuje váš stavební projekt. Nejčastěji jsou to rozměry od 100 mm do 500 mm.

Vzhledem k tomu, že kanalizační potrubí je vedeno určitým prostorem s řadou překážek a občas je zapotřebí udělat náležitá rozbočení, volit můžete z přemíry jednotlivých dílů. Nejsou to pouze roury a kolena, jak by si mohl, kdo myslet. Dostupné jsou také redukce pro změnu průměru kanalizačního potrubí. Dále lze jmenovat odbočky, čističe, přechody, ale také zpětné klapky, přesuvky a spojky. K dispozici budete mít pochopitelně i víčka a zátky.

Vodovodní potrubí a další

Když zvolíte toho správného dodavatele sortimentu pro kanalizační potrubí věřte, že vám bude schopen dodat sortiment také pro vodovodní potrubí. Jedno s druhým jde obvykle ruku v ruce. Meze se v tomto směru nekladou. V každém případě platí, že nakupovat byste měli hlavně kvalitní výrobky pro realizaci potrubí libovolného typu. Pokud si nejste jisti s volbou vhodného výrobku, nechte si poradit. Přece jenom, jde o sortiment, který je po realizaci zazděný ve zdi nebo naopak zakopaný v zemi. Takové potrubí zkrátka nechcete předělávat, když nemusíte. Ne nadarmo se říká, dvakrát měř a jednou řež. To platí také pro vodovodní a kanalizační potrubí.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*