Komín pro váš dům

Komín pro váš důmKomín není jen to, co vidíte nad střechou, když se podíváte na dům zvenku. Jde o systém odvodu spalin, který potřebuje většinou vlastní základ, je sestaven z potrubí potřebných rozměrů a několika dalších nezbytných součástí. Různé systémy se liší uspořádáním jednotlivých částí, jejich provedením a především materiálem. Ne každý komín se hodí pro odvod spalin z různých typů paliva. Jeden takový tu však je – komín z nerezu. Nerezová ocel propůjčuje komínu neobvyklou odolnost vůči chemickému působení, vlhkosti i extrémně vysokým teplotám. Díky tomu jsou nerezové komíny mnohem odolnější než jiné druhy komínů.

Nerezové komíny jsou univerzálním řešením pro každý dům, můžete je použít pro odvod spalin z tuhých, kapalných i plynných paliv. Zejména chcete-li topit tuhými palivy, je třeba komín často kontrolovat, protože spaliny z tuhých paliv jsou poměrně hodně agresivní a dokážou velmi rychle povrch komínu narušit a způsobit tak problémy. Nerezové komíny můžete použít do stávajícího komínu jako vložku nebo také jako samostatný komín. Vyrábí se v mnoha různých provedeních, průřezech a tvarech, díky tomu, že se sestavují z jednotlivých dílů, můžete si nerezový komín velmi dobře přizpůsobit vašim požadavkům.

Velkou výhodou nerezové oceli je, že má nízkou hmotnost, proto jsou nerezové komíny vhodné také k použití na fasádu, nepotřebují vlastní základ a můžete je tak zbudovat snadno i pro stávající dům. Komíny z nerezu naleznete v internetovém obchodu Komíny-nerez.cz, kde se prodávají komíny jednoplášťové, které slouží jako samostatné komíny nebo také jako komínové vložky, nerezové komíny izolované se dvěma nerezovými plášti a tepelnou izolací mezi nimi nebo také hybridní komíny s nerezovým pláštěm a keramickou vložkou. Navštivte Komíny-nerez.cz, prohlédněte si kompletní sortiment a vyberte si ten pravý komín pro váš dům.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*