Jak bojovat s mechem na střeše?
Mech vypadá krásna, ale pouze za předpokladu, že roste v lese. Pokud s ním bojujete na střeše svého rodinného domu, není to určitě nic příjemného. Málokdo si totiž uvědomuje, že nejde pouze o estetický problém. Postupem času by se z něj mohla stát obtíž, která vás bude stát třeba novou střechu.
Kde se mech bere a čím škodí?
Možná si říkáte, proč roste mech zrovna na vaší střeše? Odpověď je mnohdy snazší, než si vůbec myslíte. Jedním z předpokladů bývá část střechy směrovaná na západ, respektive na tu stranu, kde příliš nesvítí a na střeše se dlouho drží vlhkost. Tohle všechno se násobí, pokud bydlíte třeba u pole nebo pod vzrostlými stromy.
Pokud mech ze střechy neodstraníte, může postupně zarůstat do střešní krytiny. Tím pádem vznikají trhlinky, kam se dostává vlhkost a postupme času způsobuje problémy a poškození střešní krytiny. Mech může zapříčinit i zatékání do nemovitosti. Jeho větší nánosy se pak stávají mechanickou překážkou především v okapem, kde způsobují ucpávání.
Různé způsoby odstranění mechu
Do boje s mechem na střeše můžete vyrazit s odlišnými zbraněmi. Jednou z nich je mechanické odstranění mechu. K tomu lze využít například špachtli, kartáč nebo vysokotlaký čistič. Ten samozřejmě nelze upotřebit u všech typů střech. Jde však o krátkodobé řešení, protože mech se na střeše začne postupem času opět tvořit. Proto je vhodné mechanické odstranění spojit s tím chemickým. Chemie mech zahubí a ten je postupem času spláchnut ze střechy skrze svody do kanalizace.
Tohle všechno si samozřejmě můžete provést svépomocí. V závislosti na velikosti střechy jde pochopitelně o fyzicky náročnou činnost. V rámci chemie pak počítejte s patřičnými výdaji. Na druhou stranu existují firmy, které odstraňování mechu ze střechy nabízí jako komplexní službu. Nemusíte se tím pádem o nic starat, a to včetně výškové techniky.
Přidat komentář k článku