Izolace střechy od A až do Z

Izolace střechy od A až do ZStřecha je nedílnou součástí každé nemovitosti. Důležitý prvek stavby, u něhož byste neměli za žádných okolností podceňovat ani samotnou izolaci. To platí dvojnásob, pokud se jedná o rodinný dům se šikmou střechou, kde navíc vznikne podkroví. Při výběru izolantu máte pochopitelně na výběr, o čemž se můžete blíže přesvědčit prostřednictvím níže uvedených řádků.

Jaký zvolit izolační materiál?

Z pohledu stavebního materiálu máte minimálně tři základní možnosti. Jednou z těch nejčastějších je minerální vata. Pak je to polystyren a stříkaná PUR pěna. Právě v rámci pěny, která může být i v provedení PIR je zapotřebí zmínit horší akustické vlastnosti. PUR pěna je navíc hořlavým materiálem.

Kdežto minerální vata podstatně lepší akustické vlastnosti. Při stejné tloušťce to v porovnání s pěnou dělá rozdíl kolem 14 dB. Vata je navíc nehořlavá, zabraňuje vlhnutí, je zdravotně nezávadná a v neposlední řadě se v ní netvoří žádné plísně. Minerální vata jednoduše pohlcuje venkovní zvuk, což je z pohledu komfortní bydlení jistě velký benefit.

Provedení izolace střechy

Izolace střechy jako takové není pouze o tom, jaký vyberete izolační materiál. Podstatný je i samotný způsobe realizace. Tzn., zda půjde o nakrokevní izolaci nebo jestli bude prováděna mezi krokve a pod krokve. U dvou posledních variant je oblíbená právě minerální vata. Ta mimochodem může být kamenná nebo skelná.

Při stanovení vhodné izolace vezměte v potaz, že její tloušťka by měla být alespoň 30 cm. Pokud se snažíte budovat nízkoenergetické bydlení, klidně takovou vrstvu o deset centimetrů navyšte. V okamžiku, kdy se rozhodnete pro stříkanou PUR pěnu, vždy ji nechte aplikovat profesionálním pracovníkem, proti minerální vatě, kterou si po přečtěte pár nezbytných informací můžete instalovat sami. Z pohledu cenových nákladů jde o hodně individuální záležitost, protože všechny zmiňované materiály jsou dostupné v mnoha variantách.
Přidat komentář k článku

Your email address will not be published.


*